Tuesday, November 08, 2011

We are all Ghasem Soleimani!

بعد از اینکه در فیسبوک تصویر سردار قاسم سلیمانی را به جای تصویر خودم گذاشتم و وضعیتم را تغییر دادم به
We are all Ghasem Soleimani
(ما، همگی، قاسم سلیمانی هستیم)
این بحث ذیل وضعیت من در گرفت (اسامی افراد را حذف کرده ام):

Tohid Azizi (status): We are all Ghasem Soleimani

ف.هـ.: تئوری خاک بر سری.امریکا:قاسم سلیمانی رو جایگزین بن لادن می کنیم،سپاه قدس هم جای القاعده.بعد به ایران حمله می کنیم و..... قاسم سلیمانی های ایران:چائیدی!برو کنار بزار باد بیاد!

ت.الف:
خیلی متاسفم که عکس یک تروریست بین المللی رو به عنوان پروفایلت انتخاب کردی در حالیکه حمله آمریکا به ایران نزدیکه و اصرار غیرخردمندانه حامیان این حکومت به این اعمال غیر قابل توجیه، یکی از عوامل اونه. امیدوارم هرچه سریعتر این حکومت شیطانی توسط مردم ایران وربیفته و تروریستهای این چنینی به سزای اعمال خودشون برسند!

ت.الف:
اینم یکی از شاهکارهای این تروریستهای بین المللی، کشتار مردم مسلمان سوریه در روزهای عید قربان و فطر : http://www.bbc.co.uk/persian/rolling_news/2011/11/111106_u03_rln_syria_deaths.shtml
‭BBC ‮فارسی‬ - ‮خبرهای کوتاه‬ - ‮شمار کشته های سوریه در عیدقربان افزایش یافت‬

الف.ر:
sarneveshti kheffat bar tar va zalilane tar az saddam va ghazzafi dar entezare sarane nezame dozd ha va ekhtelas garane eslami hast! shak nakonid! va makr varzidand khoda niz makr varzid va khodavand behtarine makr varzandegan ast!

ف.هـ:
ایشون تروریسته یا اون کسایی که علنی اعلام کردین قاسم سلیمانی و چندتا دیگه از عناصر مخلص ایران رو می کشن؟!؟

الف.م:
خب مبارکه انشالا، به سلامتی....

الف.ر:
anasere mokhles!!! ekhlas dar rahe dozdi, chapavol, gharat, adam koshi, tajavoze jensi,...!!! manaye ekhlas ro ham fahmidim!

ف.هـ:
شما بفرمائید بالاخره اونی که گفته قاسم سلیمانی رو میکشه تروریست هست یا نه؟

الف.ر:
terror tarif dare! vaghti million ha dollar poole aytamo gorosnegane irano bedi be terrorist haye beynalmelali ke beran masalan to aragho afghanestan adam bokoshan in esmesh mishe terror. vali age jangi dar begire va in janevaran ro az soorakh moosh bekeshan biroon va mesle saddamo ben ladano ghazzafi yek donya ro az nekbate vojudeshun pak konan in dige esmesh terror nist aghaye mohtaram!

ف.هـ:
بالاخره امریکا و اسرائیل تروریست هستن یا نه؟

الف.ر:
shoma boro khodeto bazi bede aghaye mohtaram!!! khosh maze bazi dar avordano maghlate kardan jash to keyhane shariatmadario simaye ezzat zarghamie! man yek tarif eraee kardam! boro pishe vojdane khodet age dashte bashi bebin ki bishtar ba in tarif sazgari dare. age be in natije residi ke in tarif ba aamale amrica va esraeel bishtar sazgari dare boro beshin maghalasho benevis bede farda keyhan chap kone toosh begu be f. khoda dirooz yeki az avamele amrica o esraeelo engliso saudio ... to facebook zarbe fanni kardam!!!

توحید (من):
برای من متاسف نباش. من با افتخار تصویر کسی را به جای تصویر خودم گذاشته ام (و حاضرم پیش مرگش شوم) که با رشادت و ایثار سال ها از خاک میهنم دفاع کرده است. اگر او و امثال او نبودند، احتمالا زبانی که الان مکاتبه می کردیم عربی بود و هنوز که هنوز است، زیر سلطه ی صدام در کشورمان آرزوی آزادی و تحصیل در مدارج بالاتر داشتیم.
حال، سناتورهای آمریکا به وضوح از ترور او صحبت می کنند. من پیش مرگ اویم...
اگر حمله ی آمریکا به میهنمان صورت بپذیرد. مطمئن باش که ما تا آخرین قطره ی خون از خاکمان دفاع می کنیم، همان طور که این مرد در 8 سال جنگ تحمیلی چنین کرد.
اگ قرار است کشته شویم، روی پا خواهیم ایستاد کشته خواهیم شد، و هرگز در مقابل هیچ مهاجمی زانو نخواهیم زد.
مردم صاحب حکومت در کشورشان هستند و اگر آن را تغییر دهند، پذیرفتنی است، اما حمله نظامی کشور دیگر و تهاجم به خاک میهن، پاسخی جز دفاع و مقاومت سرسختانه نخواهد داشت.
قاسم سلیمانی تروریست نیست، او سردار سپاه کشور من است. کسانی که می خواهند او را ترور کنند، تروریست هستند.
کشتار مردم سوریه هم ربطی به سردار قاسم سلیمانی ندارد.

توحید (من):
کاملا موافقم که باید از تعاریف شروع کرد.
تعریف ترور بر اساس لغتنامه ی مریام-وبستر:
http://www.merriam-webster.com/dictionary/terror
1- شرایط ترس شدید
2- الف: چیزی که القای ترس بکند : Scourge
     ب: سیمای وحشت : وحشت از تحت هجوم قرار گرفتن
     ج: علت اضطراب : Worry
     د: فرد یا چیز مخوف : Brat
3- حکومت ترور Reign of Terror
4- اعمال خشونت آمیز و یا مخرب (مانند بمباران) توسط گروه ها تا با ارعاب مردم یا دولت آنها را مجبور به اعطای خواسته های خود کنند.

و در مورد «تروریسم دولتی» که مورد بحث ماست، در معنی شماره ی 4، به جای کلمه ی «گروه» می توانیم «دولت» قرار دهیم.
بنا بر این اگر ما آمریکا، اسرائیل، و انگلیس را تروریست دولتی می نامیم، به این دلیل است که طبق تعریف، از حمله و بمباران و کشتن مخالفان خود صحبت می کنند و از این کار ابایی هم ندارند.

آمریکا در جنگ ویتنام بیش از یک میلیون ویتنامی و ویتکنگ را در کشور خودشان کشت و به ازای هر نفر ویتنامی بیش از 300 تن بمب بر آن کشور ریخت.
http://en.wikipedia.org/wiki/Vietnam_War
در افغانستان و هم اکنون در شمال پاکستان با استفاده از هواپیماها بر سر مردم بمب می ریزد که موجب کشته شدن غیر نظامیان، کودکان، زنان، و حتا نوعروسان می شود.
http://www.theinsider.org/news/article.asp?id=2747
http://www.defence.pk/forums/world-affairs/15954-us-air-strike-kills-36-wedding-guests-afghanistan.html
در افغانستان مخالفان را بدون محاکمه، سلاخی می کنند:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1370758/Shocking-video-shows-U-S-troops-cheering-airstrike-blows-Afghan-civilians.html
در جنگ عراق طبق پیشبینی پنتاگون قبل از حمله، حد اقل 10.000 غیر نظامی بر اثر اشغال عراق کشته می شدند. آمریکا با علم به این نکته حمله را انجام داد و آمار کشته ها سر به فلک کشید:
http://www.iraqbodycount.org

آمریکا در تمامی این جنگها ابتدا ارعاب و سپس حمله کرده است:
- در مورد ویتنام: فرانسه و آمریکا گروه های حامی کومونیست در شمال ویتام را تهدید کردند که به گروه های حامی غرب در جنوب تعرض نکنند. گروه های شمال حاضر به تن دادن به تهدیدات آمریکا نشدند (یا هر دلیل تاریخ مستندتری که شما می دانید).
- در افغانستان: آمریکا به مردم و حکومت افغانستان دستور داد تا تروریست هایی که در کشورشان مخفی شده بودند را به آمریکا تسلیم کند. مردم افغانستان حاضر به تسلیم آنها به آمریکا نبودند (یا وجود تروریست ها را انکار می کردند) (بن لادن در پاکستان کشته شد و هنوز هیچ مدرکی که در زمان حمله به افغانستان، بن لادن در افغانستان بوده است، ارایه نشده!).
- در عراق: چون عراق به سلاح های کشتار جمعی دست یافته بود و آمریکا می خواست آنها کاملا تسلیم شده و سلاح ها را تحویل بدهند. (سلاح هایی که البته هیچوقت پیدا نشد!)

اگر سخنان من را قبول ندارید، این لینک را می توانید مطالعه کنید:
انتقاد چامسکي از تروريسم دولتي امريکا
http://www.rahesabz.net/story/44703

آمریکا همیشه درخواستی داشته، درخواستش پذیرفته نشده، تهدید کرده و بعد حمله.
الان هم ادعا می کند که سپاه قدس در دنیا ترور انجام می دهد. سپاه قدس این ادعا را رد می کند. آمریکا می خواهد فرمانده ی سپاه قدس را ترور کند. و شاید هم در فکر حمله به کل ایران است.
حالا فرض کنیم (فقط فرض) که تمام اتهام هایی که به سپاه قدس وارد شده، صحیح باشد (سپاه قدس اکثر آنها را رد کرده، و در مورد مساله فلسطین هم، موضعش کاملا روشن است). با این فرض، دولت آمریکا تا به حال چند انسان غیر نظامی را با بهانه های مختلف کشته است و سپاه قدس چند نفر را؟
وقتی آمریکا مدام از ایران می خواهد که دست از تولید سلاح هسته ای بردارد (و البته ایران هم ادعا می کند که کلا برنامه ای برای تولید چنین سلاحی ندارد) و سپس تهدید به تحریم و (به طور غیر مستقیم) حمله ی نظامی میکند، با توجه به سابقه ی آمریکا، پرسش صحیح این است:
ترور چیست و تروریست کیست؟
و پاسخ باید مبتنی بر شواهد تاریخی باشد نه ادعاهای کشوری که خودش بهترین پاسخ برای این پرسش است!

1 comment:

REZA MEHRABAN said...

دمت گرم.
پرچمت بالاست